Kooritud kanepiseemned 300g

Kanepiseemned on ideaalne energiaallikas sisaldades 30% proteiini, sealhulgas kõiki asendamatuid aminohappeid, ning 41% õli olles eriti rikas asendamatute rasvhapete omega 6 ja omega 3 poolest. Omega 6 ja omega 3 rasvhapped on kanepiseemnetes vahekorras 3:1, mis on inimese organismile ideaalne essentsiaalsete rasvhapete tasakaal.

Kooritud kanepiseemnetes sisalduv valk teeb need ideaalseks proteiini allikaks ka taimetoitlastele, kuna asendab edukalt kõik loomsed valgud. Kanepiseemnetes sisalduv magneesium ja kõrge kvaliteediga valgud aitavad organismil jääda terveks ka rasketel tööperioodidel ning aitavad säilitada tasakaalu stressirikastel aegadel. Lisaks magneesiumile leidub kanepiseemnetes muuhulgas kaaliumit, rauda, kaltsiumit, fosforit ja muid mineraale. Samuti on kanepiseemned hea klorofülli, A-, B-grupi vitamiinide B1, B2, B3, B5, B6 ja B9, C-, D- ja E-vitamiini allikas. Kanepiseemned kuuluvad oma kõrge toiteväärtuse tõttu superfoodide kategooriasse. Superfoodid on maailma toitaineterikkaimad toiduained. Neis leidub hulgaliselt vitamiine, mineraalaineid, bioflavonoide, bioaktiivseid aineosakesi, antioksüdante, aminohappeid ja rasvhappeid. Superfoodidele on tüüpiline, et nad imenduvad imehästi ja nad seedivad peaaegu täielikult ilma selliste jääkideta, mis koormaks organismi. Lisaks nende toitainete hulk võib olla kümne või isegi sajakordselt suurem võrreldes funktsionaalsete toiduainetega.
Kanepiseemnete kõrge toiteväärtuse tõttu soovitatakse neid tarbida rasedatel naistel ning rinnaga toitvatel emadel. Madala süsivesikute taseme tõttu sobivad ka diabeetikutele. Kanepiseemned on ka gluteenivabad.

Maitselt sarnased piinia- ja päevalilleseemnetele, on kanepiseemned toitvaks lisandiks toidu valmistamisel.

Kasutamine: 2 spl (30g) päevas annab päevase omega 6 ja omega 3 rasvhapete koguse.

Vaata klikates allolevale lingile, kui palju valke, rasvhappeid, kiudu ja vitamiine, mineraale leidub kooritud kanepiseemnetes ja kanepi proteiinipubris Kanep_toitainete allikas

CANAH KOORITUD KANEPISEEMNED ON SAADAVAL TARTU JA TALLINNA KAUBAMAJA TOIDUMAAILMA MAHELETTIDES.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>